sycliknews

Wstępne plany Syclik Esports na rok 2018

Syclik Esports jest obecnie w trakcie przygotowywania strategii na rok 2018.

Poniżej zamieszczamy garść informacji na temat naszych planów, które zamierzamy wykonać w nadchodzącym roku.

Utworzenie zespołu w ramach Syclik Development Team

W 2018 roku, na pewno naszym celem nadrzędnym, będzie dokończenie składania drużyny w ramach projektu Syclik Development Team. Chcemy, żeby ten zespół przedstawiał nasz ogólny pomysł na funkcjonowanie drużyny CS:GO w naszym kraju. Nie wiemy, czy nam się to uda. Wiemy natomiast, że stworzenie nowego modelu działania zespołu CS:GO, jest niezbędne dla rozwoju sceny – szczególnie tej amatorskiej, która naszym zdaniem, od pewnego czasu stoi w miejscu.

Dalsze losy PCz Syclik

Podjęliśmy także wstępną decyzję, że nadal będziemy współpracować z drużyną, która podczas EEC2 występowała pod nazwą PCz Syclik. Najprawdopodobniej dojdzie w niej do kilku zmian, ponieważ nie jesteśmy już ograniczeni do zawodników reprezentujących tylko jedną uczelnię. Za zespół nadal będzie odpowiadał dotychczasowy kapitan – Mariusz Hajcik Jędrzejewski. Do końca grudnia dajemy sobie czas na uregulowanie tych spraw. Po nowym roku chcemy mieć już kompletny team, który będzie mógł rozgrywać pierwsze spotkania w ramach wybranych turniejów online. Plan przygotowany przez nas dla tego zespołu CS:GO – na rok 2018, jest dość ambitny. Należy jednak pamiętać, że nasze działania będą w dużej mierze uzależnione od postępów samych graczy. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie priorytetem jest złożenie stabilnej piątki.

Inne dywizje

Nie planujemy natomiast przyjmowania nowych dywizji. Ma to związek z chęcią budowy marki w oparciu o pewne osoby oraz standardy, których będziemy chcieli się trzymać. Jednym z nich jest trzymanie się jednego tytułu esportowego – czyli CS:GO.

Czy będziemy przyjmować inne drużyny CS:GO? Na chwilę obecną nie mamy tego w planach – chcemy skupić się na tym, co już mamy. Wyjątkiem mogą być oferty, które będą na tyle dobre, że zwyczajnie, nie moglibyśmy przejść koło nich obojętnie.

Sponsoring i współpraca z ExistFear

W 2017 zdecydowaliśmy się sprawdzić wpływ sponsoringu na poszczególne nasze statystyki. Na chwilę obecną jesteśmy w trakcie zbierania i zestawiania danych. Dopiero gdy będziemy dysponowali wszystkimi informacjami, podejmiemy decyzję, czy jest sens dalej w to brnąć. Na razie współpraca z ExistFear jest nadal aktywna.

Strona internetowa

Strona syclik.pl przez okres całego 2017 roku przeszła kilka gruntownych zmian. Miało to związek z różnymi zawirowaniami wokół poszczególnych dywizji, a także ze zmianą naszej polityki wobec funkcji, jakie ma ona pełnić w najbliższym czasie.

We wrześniu udostępniliśmy wam usługę #sycliknews, która pozwala wam na podsyłanie informacji dotyczących: nowych turniejów, organizacji oraz drużyn. Dzięki niej, każdy z was jest w stanie zamieścić u nas prostego newsa, promującego wasz projekt.

W czwartym kwartale 2017 roku, skupiliśmy się na publikowaniu informacji tylko i wyłącznie na temat drużyn i turniejów krajowych. Uważamy, że był to dobry krok. Niewątpliwie, nadal brakuje nam redaktorów, którzy chcieliby tworzyć dla nas treści (jak ktoś jest zainteresowany, to zapraszamy do kontaktu z nami). Tutaj chciałbym podziękować właścicielowi organizacji SasssyKacper Quantikof Mizera zdecydował się wesprzeć nas, publikując co jakiś czas na naszej stronie, informacje na różne tematy esportowe.

Niewątpliwie zależy nam na stworzeniu strony, która będzie w stanie przyciągnąć, nie tylko bezpośrednich fanów drużyn występujących w Syclik Esports. Chcemy, żeby skorzystali na tym fani także pozostałych zespołów, które funkcjonują na scenie.

Liczymy też na to, że strona będzie w stanie zarobić na siebie – dzięki czemu jej utrzymanie nie będzie zależne od zewnętrznych zawirowań. Tutaj wszystko zależy tak naprawdę od was – naszych odbiorców. Zaglądając do nas i czytając nasze wpisy, przyczyniacie się do dalszego funkcjonowania tego bloga.

Zmiana logotypu

Na 2018 planujemy także zmianę logotypu. Spytacie się dlaczego? Od momentu, gdy Syclik Esports powstało, było kojarzone głównie z kanciastą literą “S”, która występowała na awatarach graczy. O ile może, fajnie się to prezentowało, o tyle nie dawało nikomu odpowiedzi na pytanie: co to za drużyna oraz gdzie mogę więcej się o niej dowiedzieć? Od dłuższego czasu staramy się jednak promować pierwszy człon nazwy – Syclik, który jest na tyle oryginalny, że dość łatwo zapada w pamięć. W związku z tym, potrzebujemy nowe logo, które trochę lepiej będzie się nadawało do promowania naszej nazwy, a także domeny, pod którą znajduje się nasza strona internetowa. Najprawdopodobniej za nowy logotyp, będzie odpowiedzialna ekipa z Kingprojects.pl.

Coś jeszcze?

Wszystkich asów z rękawa nie zamierzamy jeszcze wyciągać, ale mamy przygotowane kilka niespodzianek w zanadrzu. Na pewno nadchodzący rok, będzie ciekawy dla Syclik Esports.  Zachęcamy więc wszystkich do zostania z nami i dalszego działania na rzecz rozwoju tego projektu.

Więcej o Nisu

Człowiek orkiestra, który jest przeciętnym: grafikiem, redaktorem, menadżerem oraz webmasterem.