space e-sport tournament

Space E-Sport Tournament – organizacja tworząca turnieje online

Space E-Sport Tournament nie jest typową organizacją esportową, którą możecie spotkać w internecie. To co wyróżnia ją na tle innych, to tworzenie własnej marki w oparciu o organizowanie kolejnych turniejów.

Jeżeli nigdy jeszcze nie słyszeliście o Space E-Sport Tournament, to w sumie wam się nie dziwimy. Chłopaki tak dobrze wykonują swoją robotę przy tworzeniu kolejnych rozgrywek, że nie starcza im nawet czasu na promowanie własnej działalności. Pora to trochę zmienić!

Cofnijmy się w czasie

Początki Space E-Sport Tournament sięgają roku 2017. Wtedy to dwójka anonimowych graczy spotkała się po raz pierwszy podczas rekrutacji do teamu CS:GO. Jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, zespół nie przetrwał zbyt długo. O dziwo Dominik DomEK Nowakowski oraz Konrad Blodi Chudzik, na tyle dobrze dogadywali się ze sobą, że postanowili razem dalej współpracować.

Własny projekt

Początkowo wspomniani gracze zakładali dołączenie do innej drużyny, ale ostatecznie porzucili ten plan na rzecz tworzenia turniejów esportowych pod szyldem własnej marki. Pierwsze rozgrywki zorganizowali na przełomie grudnia oraz stycznia. Chociaż spotkały się on z małym odzewem ze strony samych graczy, a zapisy ciągły się niemiłosiernie długo, to już wtedy było wiadomo, że pomysł może wypalić. Ostatecznie turniej wystartował, a pozytywne opinie na temat jego przebiegu, pozwoliły Space E-Sport Tournament na pokazanie się szerszemu gronu odbiorców.

Druga runda

Po około miesiącu ruszyły zapisy do kolejnej edycji o nazwie SET CUP. Tym razem organizatorzy zdecydowali się na wprowadzenie wpisowego. W puli nagród znalazło się 200 zł. Pewnie zaraz ktoś powie, że przecież to nadal niska kwota! Możliwe, jednak stosunek niskiego wpisowego do nagród, spowodował, że bardzo szybko znaleźli się chętni, którzy chcieli zawalczyć w zmaganiach SET. Turniej wypadł pozytywnie, a organizacja mogła kolejny raz liczyć na pozytywne komentarze.

Jak budować markę?

Jak osoby odpowiedzialne za markę Space E-Sport Tournament przyznają: przy pierwszej edycji było dużo wpadek, ale musieliśmy to uwzględnić przy naszym pierwszym podejściu do tego typu turniejów online. Z każdymi kolejnymi rozgrywkami, organizatorzy musieli wyciągać coraz to więcej nowych wniosków, tylko po to, by każdy następny ich turniej stał na wyższym poziomie, niż poprzedni.

Twórcy SET twierdzą, że tworząc turniej, patrzą na niego tak, jakby sami chcieli w nim wziąć udział. Posiadając odpowiednie doświadczenie wyniesione z grania w wielu drużynach, wiedzą czego potrzebują gracze oraz na co zwracają uwagę, gdy wybierają rozgrywki, w których chcą zagrać.

Sytuacja obecna i plany na przyszłość

Obecnie Space E-Sport Tournament jest współorganizatorem turnieju eXtreme League, gdzie w bardzo szybkim tempie zapisały się 32 drużyny.

Głównym celem organizatorów na przyszłość, jest stworzenie turniejów odbywających się co miesiąc, w takie gry jak: Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Miałyby one odbywać się z dużą pulą nagród, a także musiałyby być pod kontrolą dość licznej grupy administratorów, którzy dbaliby o bezproblemowy przebieg tych zmagań.

SET nadal chce stawiać na jakość oferowanych turniejów. Organizatorzy uważają, że ważnym czynnikiem stojącym za sukcesem ich rozgrywek, jest luźny przekaz informacji pomiędzy: graczem a organizatorem. Dzięki takiemu podejściu do klientów, drużyny oraz zawodnicy chcą wrócić na kolejną edycję.

Źródło: Space E-Sport Tournament


Jeżeli macie dla nas jakieś ciekawe info o własnej: drużynie, organizacji, turnieju lub innym projekcie esportowym, to serdecznie zachęcamy was do skorzystania z naszej usługi sycliknews.

Zapraszamy was także do obserwowania nas na Facebooku oraz Twitterze.

Więcej o Redakcja Syclik

Redakcja Syclik.pl to nie tylko osoby publikujące posty. To także ich autorzy, którzy podsyłają nam potrzebne materiały.