sycliknews

RODO i inne informacje o zbieranych przez nas danych

W związku z wprowadzeniem RODO, musimy was poinformować o tym do czego wykorzystujemy wasze dane osobowe oraz jakie prawa wam przysługują.

Niektórzy z was zapewne wiedzą, że w związku z idiotycznymi nowymi wytycznymi Związku Socjalistycznych Republik Europejskich Unii Europejskiej, musimy do 25 maja przedstawić wam – czyli klientom usługi oferowanej przez naszą stronę, podstawowe informacje na temat gromadzenia i przetwarzania waszych danych osobowych. Miejmy to badziewie już z głowy i zacznijmy może od pierwszej z tych rzeczy.

Dane osobowe

Jeżeli chodzi o tę kwestię, to w zasadzie jedyne dane osobowe jakie kolekcjonujemy, to imiona i nazwiska graczy, którzy występują w poszczególnych zespołach/organizacjach o których piszemy. Ewentualnie te same dane są wykorzystywane do kontaktowania się z kapitanami/menedżerami/właścicielami na fejsie lub mesendżerze. Jeżeli ktoś nie chce, żeby jego dane widniały na naszej stronie, to zawsze ma prawo napisać do nas z prośbą o ich zdjęcie ze wszystkich naszych newsów i tekstów, w których występuje. Nigdy nie mieliśmy jeszcze takiego przypadku, ale jeżeli do tego dojdzie, to na pewno przychylimy się do takowej prośby. Podobnie ma się sytuacja w przypadku prostowania tego typu informacji – wystarczy, że nam zgłosicie błędy (email, formularz kontaktowy, fanpage), a my je poprawimy.

Oczywiście wasze dane osobowe mogą być kolekcjonowane przez pozostałych usługodawców, którzy działają pośrednio na naszym blogu, jak chociażby: Facebook lub Google.

Dane statystyczne

O ile dane osobowe to w naszym przypadku sprawa marginalna (w końcu nie wymagamy zakładania konta na stronie), o tyle trochę inaczej ma się kwestia z danymi statystycznymi. Kolekcjonujące je podmioty zajmują się głównie zbieraniem danych ilościowych, na podstawie których tworzone są ogólne statystyki dotyczące ruchu na stronie. Dzięki temu wiemy, ile osób wchodzi na naszego bloga oraz jakie treści są przez naszych czytelników (czyli was) najchętniej czytane. Wchodząc na naszą stronę automatycznie akceptujecie zbieranie tych informacji.

Z jakich więc usług korzystamy w tym wypadku? Google, Yandex, Facebook, Twitter, Slimstat Analytics. Większość z nich korzysta z ciasteczek, o których więcej możecie przeczytać także na naszej stronie oraz w komunikacie, który pojawia się, gdy pierwszy raz odwiedzicie nasz adres internetowy.

Regulamin w niedalekiej przyszłości

Obecnie w trakcie tworzenia jest regulamin naszej strony. Tam o wiele dokładniej rozpiszemy kwestie dotyczące kolekcjonowania przez nas wszystkich danych, które generujecie jako czytelnicy. Musicie jednak uzbroić się w cierpliwość, bo mówiąc szczerze, nie wiemy kiedy uda nam się go skończyć.

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania dotyczące wykorzystywania waszych danych osobowych przez naszą stronę, to zapraszamy do kontaktu poprzez: maila lub formularz kontaktowy albo jeden z naszych profili w social mediach.


Jeżeli macie dla nas jakieś ciekawe info o własnej: drużynie, organizacji, turnieju lub innym projekcie esportowym, to serdecznie zachęcamy was do skorzystania z naszej usługi sycliknews.

Jeśli macie do nas jakieś pytania, to wyślijcie je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Zapraszamy was także do obserwowania nas na Facebooku oraz Twitterze.

Więcej o Nisu

Człowiek orkiestra, który jest przeciętnym: grafikiem, redaktorem, menadżerem oraz webmasterem.