super game e-sport

Podsumowanie SUPER GAME e-sport Konin

Kolejny turniej od SUPER GAME e-sport przeszedł do historii. Zakończyły się zmagania w Koninie. 

Trzecia runda obecnego sezonu rozgrywek SUPER GAME e-sport zagościła w Koninie. Była współorganizowana przez: tamtejszy Zespół Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika wraz z Miastem Konin i Obiektem Rekreacyjno-Sportowym Rondo. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał osobiście w sobotę o godzinie 12:00, sekretarz Miasta Konin, który życzył zawodnikom sukcesów oraz podziękował uczestnikom za liczne przybycie.

Zespoły biorące udział

Na turnieju pojawiło się 16 drużyn pucharowych oraz 8 reprezentacji szkolnych. Mecze były bardzo wyrównane oraz obfitowały w wiele emocji. Nasze zmagania rozpoczęliśmy punktualnie o godzinie 9:00. Zespoły pucharowe rozgrywały swoje mecze w grupach, a drużyny szkolne toczyły zacięte boje o miejsce w półfinałach. Te były zaplanowane na następny dzień.

 Przebieg turnieju CS:GO

Zaraz po zakończeniu rozgrywek grupowych nastąpiła faza play-off, gdzie zespoły mierzyły się ze sobą w ćwierćfinałach. W sobotę, poznaliśmy również półfinalistów HIRO Quersus Pucharu Polski w E-sporcie. Okazali się nimi: Vex.esport, Wódkomacik, ByleCo oraz Invicta Gaming. Ku zdziwieniu oglądających, mecz, który dla niektórych mógł wydawać się przedwczesnym finałem, zakończył się niespodziewanie szybko – Vex.esport pokonało Invicta Gaming wynikiem 2:0 i wkroczyło do finału rozgrywek. Drugi mecz półfinałowy był zdecydowanie bardziej wyrównany. Skład grający pod nazwą Wódkomacik potrzebował trzech map, aby pokonać drużynę ByleCo i dołączyć do czekającego już w finale Vex. Ostatni mecz turnieju – zgodnie z przewidywaniem większości zainteresowanych, zakończył się zwycięstwem Vex.esport, które pokonało Wódkomacik wynikiem 2:0 w mapach. Trzecie miejsce zajęła drużyna Invicta Gaming.

Mistrzostwa szkół

LG Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie również dostarczyły kibicom zebranym w Koninie wielu wrażeń. Na turniej zjechały się reprezentacje z całej Polski! Tutaj jednakże, system rozgrywek był nieco inny. Zespoły szkolne mierzyły się ze sobą od samego początku w systemie BO3.

Pierwszego dnia poznaliśmy szkoły, które zameldowały się w półfinałach. Kilkanaście godzin później wszystko było już jasne. ZSP nr 1 w Inowrocławiu pokonało w wielkim finale ZSEO z Gniezna, a sam mecz był niesamowity. Raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie, jednak ostatecznie zwycięzca mógł być tylko jeden. Trzecie miejsce zajęło CKZiU w Wołowie, które poradziło sobie z faworytem lokalnej społeczności – Zespołem Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koninie, pokonując rywala wynikiem 2:0.

Pozostałe atrakcje

Dodatkowo zgodnie z tradycją, podczas wydarzenia, odbywały się również liczne turnieje indywidualne, gdzie co każdą godzinę uczestnicy zaciekle walczyli o nagrody w grach: CS:GO, League of Legends i Quake Champions.

Oprócz tego, przez cały czas trwania imprezy, odwiedzający próbowali swoich sił na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport, który sygnowany jest marką TAG Heuer. Uczestnicy walczyli do ostatniego przejazdu o zajęcie jak najwyższego miejsca w tabeli czasów.

Ostateczne wyniki

Drużyny, które zajęły miejsca na podium w HIRO Quersus Pucharze Polski w E-sporcie:

 1. miejsce – Vex.esport
 2. miejsce – Wódkomacik
 3. miejsce – Invicta Gaming

Reprezentacje szkolne, które zajęły miejsca na podium w LG Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie:

 1. miejsce – ZSP nr 1 w Inowrocławiu
 2. miejsce – ZSEO w Gnieźnie
 3. miejsce – CKZiU w Wołowie

W przypadku rozgrywek indywidualnych FIFA 18, na podium znaleźli się:

 1. miejsce – Filip Drozdek
 2. miejsce – Bartłomiej Borkiewicz
 3. miejsce – Oskar Olkowski

Osoby, które uzyskały najlepszy czas okrążenia na torze Nürburgring GP na symulatorze rajdowym Gran Turismo Sport:

 1. miejsce – Dawid Szejna
 2. miejsce – Cezary Wrotecki
 3. miejsce – Mikołaj Wrotecki

Podziękowania dla wspierających

Organizacja SUPER GAME e-sport dziękuje sponsorom, którzy przyczynili się do przeprowadzenia całego wydarzenia w Koninnie. Do tego grona należą: HIRO, Quersus, LG, NTT System, sklep.ntt.pl, MSI, Teetres Esport Clothing, FSP, Thermaltake, iXXL Studio Reklamy, iDrukarnia.pl oraz Pukawka.pl.

Za transmisję telewizyjną odpowiadała ekipa E-SPORT TV, a mecze specjalnie dla oglądających komentowali: Krzysztof Zbychu Fedorowicz oraz Bartłomiej BSG Sękowski.

Szczególne podziękowania – zdaniem SGE, należą się: Miastu Konin, Zespołowi Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Koninie oraz Ośrodkowi Sportowo-Rekreacyjnemu Rondo.

Autorem informacji jest Paweł Maśnica – dzięki za podesłanie informacji!

Źródło: SUPER GAME e-sport


Jeżeli macie dla nas jakieś ciekawe info o własnej: drużynie, organizacji, turnieju lub innym projekcie esportowym, to serdecznie zachęcamy was do skorzystania z naszej usługi sycliknews.

Jeśli macie do nas jakieś pytania, to wyślijcie je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Zapraszamy was także do obserwowania nas na Facebooku.

Więcej o Redakcja Syclik

Redakcja Syclik.pl to nie tylko osoby publikujące posty. To także ich autorzy, którzy podsyłają nam potrzebne materiały.