Pierwsze drużyny z awansem na Ecenter Copernicup

Wczoraj zakończyła się pierwsza tura kwalifikacyjna na lana w lutym 2018.

Eliminacje do turnieju, który odbędzie się na początku przyszłego roku cieszą się sporym zainteresowaniem, a walka o pierwsze sloty trwała w najlepsze. Co ciekawe, wszystkie zajęte obecnie miejsca, zdobyły drużyny, stworzone w ciągu ostatnich kilku tygodni. Awansem na ten moment mogą cieszyć się: Pride Academy, Pride Talent Academy, Pompa Team Academy oraz tomorrow.gg.

Pierwsze dwa z wymienionych zespołów zostały wyłonione środkiem ubiegłego miesiąca. Zwycięstwo w kwalifikacjach na turniej z wysoką pulą nagród, na pewno zaliczymy do sukcesów tych piątek. Kolejną pewną kwestią jest to, że PRIDE dokonało właściwego wyboru, jeśli chodzi o zawodników swoich akademii. Gra obu drużyn polepsza się z dnia na dzień, więc pozostało czekać aż zobaczymy ich ponownie w akcji. To nie koniec niespodzianek. Pompa Team skład drugiej drużyny CS:GO wyłoniła końcem listopada, jednak pseudonimy takie jak chociażby nejk, który poprzednio zasilał szeregi Solaris Esports, mówią same za siebie. Warto zaryzykować stwierdzenie, że rozegranie kwalifikacji dla tej ekipy było tylko formalnością. Ostatnim z zespołów, które mają zagwarantowany udział na finałach jest tomorrow.gg. Piątka, jakiej nie trzeba nikomu przedstawiać. To właśnie oni są odpowiedzialni za ostatnie niespodzianki na scenie.

Skoro pierwsza tura kwalifikacyjna za nami, to pora zahaczyć o temat następnej. Została ona zaplanowana na 9-10 grudnia, a pierwsze informacje zostaną ujawnione jeszcze w dniu dzisiejszym. Dużym plusem organizatorów Ecenter Copernicup jest to, iż drużyny, które odpadły w ostatnich rozgrywkach mogą spróbować swoich sił ponownie. A my, cierpliwie czekamy na kolejne emocjonujące spotkania.

Więcej o Redakcja Syclik

Redakcja Syclik.pl to nie tylko osoby publikujące posty. To także ich autorzy, którzy podsyłają nam potrzebne materiały.