league of legends

League of Legends Worlds 2017 – półfinały zakończone

Emocjonujące półfinały League of Legends Worlds 2017 zakończone. Poznaliśmy dwie ekipy, które zmierzą się w wielkim finale.

Niestety, nie doczekaliśmy się żadnej niespodzianki.

SKT wygrywa z RNG

Nie obyło się bez trudności, jednak to SK Telecom T1 będzie nadal bronić tytułu wywalczonego przed rokiem. Trzeba jednak oddać Royal Never Give Up, że tanio skóry nie sprzedali i wywalczenie nawet dwóch map podczas całego spotkania, jest już nie lada wyczynem. Niestety dla RNG, mecz z SKT był ostatnim w którym wiedzieliśmy Firefoxa jako trenera chińskiego zespołu. Ten zdecydował się jeszcze przed Mistrzostwami zakończyć współpracę z Royal Never Give Up.

Team WE nie dał rady Samsung Galaxy

Na drugim półfinale zakończyło się marzenie chińskich fanów o finale Worldsów: Chiny vs. Korea. Gospodarze grający pod banderą WE nie poradzili sobie z o wiele bardziej utytułowanym rywalem (o ile zespół SSG potraktujemy jako spadkobiercę SSG White). Samsung Galaxy od momentu pokonania Longzhu Gaming jest w gazie. Mecz z Team WE, który zakończył się wynikiem 3:1 dla Koreańczyków, niewątpliwie to potwierdził.

Koreański finał

Stało się to, co przewidywałem w ostatnim wpisie o Mistrzostwach Świata. W  League of Legends liczy się obecnie tylko Korea. Drugie miejsce zajmuje chiński LPL, a na trzecim można śmiało postawić europejski LCS. Najgorzej w tym zestawieniu wypada amerykański LCS, który po zmianach w systemie ligowym (wprowadzenie franczyzy), będzie najprawdopodobniej jeszcze słabszy niż w tym roku.

Co zaś się tyczy samego finału, to na pewno będzie on emocjonujący. Nie jest to jednak coś, na co liczą fani LoL-a na całym świecie. O wiele ciekawiej ogląda się ekipy z różnych stron świata, niżeli dwa zespoły, które na co dzień występują w tej samej lidze. Finał Mistrzostw Świata nie będzie więc zbytnio się różnił od finałów LCK…

Więcej o Nisu

Człowiek orkiestra, który jest przeciętnym: grafikiem, redaktorem, menadżerem oraz webmasterem.