panica gaming

Dywizja Simracing Panica.Gaming ze zwycięstwem

Dywizja Simracing Panica.Gaming zdobyła swoje pierwsze zwycięstwo pod banderą tej organizacji.

Kierowcy Panica.Gaming nie mają tylu okazji, żeby pokazać się z tak dobrej strony jak np. zawodnicy CS:GO. Ale gdy już taką szansę dostaną, to starają się ją wykorzystać.

Tym razem udało się dowieźć podium!

Świetna postawa zawodników w rosyjskiej lidze VRC.ONE

Zawodnicy Paniki:  Arkadiusz WiseEye Otręba oraz Kamil ISR Śmieja, udowodnili, że w klasie samochodów GTE czują się o wiele lepiej niż w samochodach niższej kategorii – GT3.

W VRC.ONE zawodnicy mogą korzystać z mocniejszych ale cięższych maszyn klasy GTE, używanych między innymi, podczas legendarnego wyścigu La Mans.

W przypadku wspomnianej dwójki, maszyny te o wiele lepiej wpływają na zajmowane przez nią miejsca. Już podczas drugiej rundy mistrzostw, załoga Paniki objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyścig jednak nie odbył się bez problemów

Tuż przed startem pogoda postanowiła splatać figla zawodnikom i spadł deszcz który zalał tor. Zawodnicy na ostatnim treningu starali się go wysuszyć, próbując przy okazji zaadaptować się do nowych warunków.

Kwalifikacje odbyły się przy użyciu mokrych opon na przesychającym torze. Spowodowało to, że prawie każdy zawodnik popełniał błędy.

Załoga #74 była bardzo bliska zajęcia pierwszego pola w swojej klasie, ale błąd na przedostatnim zakręcie, kosztował ją tę pozycję.

Dobór ogumienia

Podczas rozgrzewki – tuż przed wyścigiem, wszyscy zawodnicy analizowali jakie opony będą najbardziej korzystne w początkach tego wyczerpującego wyścigu.

Już na starcie wszyscy kierowcy postawili na opony bez bieżnika z nadzieją, że tor jeszcze przeschnie i zwiększy się przyczepność.

Co ciekawe, już na pierwszym okrążeniu, ISR nie pozostawił złudzeń i na najdłuższej prostej, uporał się z rywalem.

To drobne zwycięstwo, pomogło w późniejszym budowaniu przewagi i  zdobywaniu pewności siebie na mokrym torze.

W dalszej części wyścig nawiedził jeszcze dwa raz deszcz, ale nie miał on już większego wpływu na wynik.

W połowie wyścigu, zawodnicy dokonali zmiany kierowców i do mety jechał już WiseEye który zbudował okrążenie przewagi nad drugim miejscem.

Następne zawody już w ten weekend

WiseEye oraz ISR w ten weekend podejdą tym razem do ligi Chequered Flag Endurance gdzie zaliczą powrót do klasy GT3. Będą to trzy godziny na wirtualnym torze w Dubaiu. Będzie to siódma z dziesięciu zaplanowanych rund.

Źródło: Panica.Gaming


Zachęcamy do skorzystania z naszej listy ogłoszeń, gdzie możecie zamieścić informacje na temat rekrutacji lub oferowanych usług – wystarczy tylko się zarejestrować!

Jeśli masz do nas jakieś pytania, to wyślij je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Zapraszamy także do obserwowania naszego profilu na Facebooku.

Więcej o Redakcja Axide.pl

W skład naszej redakcji wchodzą ludzie, którzy dostarczają wam codziennie najnowszych informacji na temat partnerów Axide.pl.