fairplay

Czym jest inicjatywa Fair Play?

Fair Play to nowa inicjatywa skierowana w stronę polskiej społeczności esportowej. Mimo jednoznacznie kojarzącej się nazwy, misja tego projektu jest o wiele bardziej złożona niżeli wydaje się to na pierwszy rzut oka.

Jeżeli chociaż trochę interesujecie się esportem na krajowym podwórku, to nazwa Fair Play powinna wam już coś mówić. Zapewne kojarzycie ją z dość charakterystycznego logotypu oraz fanpage’a, gdzie jak na razie publikowane są głownie kolejne projekty i osobistości, które zdecydowały się wesprzeć wspomnianą inicjatywę. O co jednak w tym chodzi?

Najpierw pomysł

W największym skrócie, Fair Play to pomysł, który naszym zdaniem (a także zdaniem wielu innych osób), ureguluje wiele kwestii dotyczących społeczności esportowej w Polsce. Jak jednak tego dokonać bez wprowadzania bzdurnych praw i ograniczeń? Właśnie poprzez stworzenie narzędzia z którego będą mogli korzystać wszyscy zainteresowani.

Ważna jest misja

Wstępny plan zakłada utworzenie społeczności oraz bazy danych, która będzie dostępna dla każdego: gracza, zawodnika, menedżera etc. Będzie można w niej sprawdzić nowego kandydata do drużyny, prześwietlić organizację czy nawet znaleźć pracownika. Projekt stawia na współpracę wielu grup oraz środowisk, które funkcjonują w polskim esporcie, ale które dotychczas nie miały możliwości prowadzenia wspólnych działań. Za narzędziem, stoi więc misja, która ma być kolejnym krokiem w stronę profesjonalizacji krajowego esportu.

Jeżeli jesteście zainteresowani dalszymi poczynaniami Fair Play, to oczywiście zapraszamy na ich fanpage oraz zachęcamy do cyklicznego odwiedzenia naszej strony, bo na pewno będą pojawiały się tutaj ważniejsze newsy na temat tej inicjatywy.

Źródło: Fair Play


Jeżeli macie dla nas jakieś ciekawe info o własnej: drużynie, organizacji, turnieju lub innym projekcie esportowym, to serdecznie zachęcamy was do skorzystania z naszej usługi sycliknews.

Jeśli macie do nas jakieś pytania, to wyślijcie je nam poprzez formularz kontaktowy – postaramy się odpowiedzieć na nie tak szybko, jak tylko się da.

Zapraszamy was także do obserwowania nas na Facebooku oraz Twitterze.

Więcej o Redakcja Syclik

Redakcja Syclik.pl to nie tylko osoby publikujące posty. To także ich autorzy, którzy podsyłają nam potrzebne materiały.