dragon-polska

Co dalej?

O tym co dalej z pozostałościami po poprzednim projekcie oraz jaki jest pomysł na coś nowego.

Domena sprzedana, stary fanpage stracony, ale o dziwo nadal są pomysły odnośnie tego, co zrobić z pozostałościami po poprzednim projekcie.

Social media

W tym celu wykorzystany zostanie stary fanpage Dragon-Polska. Mam nadzieję, że dotychczasowi fani, którzy nie zdecydowali się go odlajkować, nie będą mieli nic przeciwko, jeżeli zmienimy lekko profil peja i przerobimy drużynę na usługę… A w zasadzie to zbiór usług.

Stara oferta dla drużyn i graczy

Ale co ten serwis będzie oferował? Na chwilę obecną mam dwa pomysły. Pierwszy dotyczy tego samego, co było na starym Syclik – czyli newsy.

Odkrywcze, co nie? No nie do końca. Zamierzam skupić się tylko na kilku drużynach lub organizacjach, które będą promowane na naszej stronie. Wprowadzone zostaną także płatne sloty, które w domyśle, mają zasilić budżet nowego projektu.

Nowa usługa

Druga opcja, to ogłoszenia. Pomysł na stworzenie dla graczy swoistego połączenia OLX-a i pracuj.pl, nie jest nowy.

Kilka osób już próbowało, ale z różnym skutkiem. Z moich obserwacji wynika, że za każdym razem brakowało jakiegokolwiek marketingu i oferty skierowanej do szerszego grona odbiorców.

Ta usługa będzie zupełnie za darmo i w praktyce zastąpi stary sycliknews, którego wydajność była dość niska.

Nowa nazwa

Stara nazwa jest zajęta (i dobrze) a Dragon-Polska wygląda trochę jak pociąg relacji Warszawa-Kraków. Oznacza to oczywiście, że na dniach pojawi się nowa nazwa, która miejmy nadzieję, przypadnie wam do gustu. Jeżeli nie – to trudno. Najważniejsze, żeby strona spełniała swoją rolę.

Zmiana modelu biznesowego

Nauczony poprzednimi doświadczeniami, nie zamierzam robić z reklamy głównego źródła utrzymania strony.  Stąd właśnie biorą się artykuły sponsorowane oraz inne rzeczy, które będą wprowadzane w przyszłości.

Nie musicie się jednak martwić o to, że cała strona zostanie obwarowana płatnościami. Będzie to raczej dobrowolna forma wsparcia naszej inicjatywy. Im mocniej nas wesprzecie, tym lepiej będziemy działać.

To tyle na dzisiaj. Do następnego!

Więcej o Nisu

Człowiek orkiestra, który jest przeciętnym: grafikiem, redaktorem, menadżerem oraz webmasterem.